maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

0.9 rounded to the thousandths place
Hari wants to buy a cricket bat of the cost Rs. 728.75 and a pair of gloves of the cost Rs. 837.65. Find the total amount he needs.​
An expression with negative exponent cannot be written as expression with positive exponent
Read the excerpt from The Great Gatsby. I lived at West Egg, the—well, the less fashionable of the two, though this is a most superficial tag to express the bi
State Newton’s First Law
The fine-structure constant, , plays a special role in the structure of matter; its approximate value is 1/137. What is the de Broglie wavelength of an electron
Just need the answer quick
Why did Lavinia’s face look white and pinched
Length=4cmbreadth=3cmWhat is a volume????​
What is the name of the element which has 20 proton ? Draw its atomic structure.​