cognizantbow22
cognizantbow22
04-02-2024
Mathematics
contestada
Just need the answer quick
Respuesta :
retajkanaan01
retajkanaan01
04-02-2024
the correct answer is y=f(x/(-1))
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
A current can be produced in a coil of wire _____. when a core of iron rests in the coil as a core of iron is being thrust through the coil when a magnet rests
____________ did not influence early North African civilizations. a. China c. The Middle East b. Rome
There are 3 grams of fiber in 1/2 cup of oatmeal. There are 1 1/8 cups of oatmeal left in a box . How many grams of fiber is left in the box?
It's generally recommended that athletes consume approximately _______ percent of their daily calories from fat. A. 10 B. 30 C. 90 D. 60
Maximilian had 4/5 bag of trail mix. He divided the trail mix equally among 5 friends. What fraction of the full bag of trail mix did each friend receive?
William Shakespeare is one of the most famous writers in the world. What is the verb?
Why did Andrew Jackson oppose the national bank? A.He felt it fostered the agricultural economy. B.He felt it undermined the rights of states. C.He felt it had
which of the following was one of the drivers of European exploration in the 1400s and 1500s? a. Europeans were driven out of Europe by aggressive muslim empire
Which idea about self-government would have been supported by both Patriots and Loyalists?