rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

what is the value for the expression -5+ 5
WRITE THIS NUMBER IN WORD FORM 310,763,136 AND100,203
three consecutive even integers have a sum of 168. what's the value of the largest integer?
What is two thirds of 120?
What is the coefficient of x in the expression x-2? Explain your reasoning.
What is the value of 1-18+25 if you subtract then add? If you add then subtract?Why is order of operations necessary?
For this assessment, you will be taking Newton’s laws and describing how they are illustrated in a specific event. You only need to choose one of the options pr
how do you solve m/9 divided by mn squared / 3
how to Express each decimal as a fraction or a mixed number in a simplest form ? I need help with -0.14
Solve the equation x=x+3