cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

A mihrab is an important part of a mosque. What is its function?
If the government offers a tax deduction to companies producing solar panels, what will happen in the market for solar panels?
A 67.2 g sample of a gold and palladium alloy contains 3.28×1023 atoms .
The sum of a positive number and a negative number is positive when...
I am translucent to the eye but you can still see my float by
A generation is about one-third of a lifetime. Approximately how many generations have passed during the last 2,000 years?
What can be done to identify barriers to building a loyal customer​ franchise?
Which two principles of the constitution are illustrated by the formal amendment process?
"The enlightened ruler, in ruling his country, increases the guards and makes the penalties heavier; he depends on the laws and prohibitions to control the peop
u.s. military has divided the world into five military zones called a commands B territories C areas or D regions