reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Approximate the square root of 39 to the nearest whole number
The meanings attached to what we hold as symbols
What is an even radicand in Algebra 2/ Trig? Please provide an example as well.
How did the mayflower compact and the ​ fundamental orders of connecticut encourage self- ​ government??
Guys someone help me did I do it right am I correct if not please help I don't want to submit it yet I will appreciate it
Food that has not been honestly presented must be
Simplify the expression 3bx4b
What was the effect of the formation of the Delian League?
What type of evidence is considered valid in psychological research? question 4 options: theoretical?
Team member a and team member b engage in heated disagreements on a frequent basis in team meetings. their behavior is characterized by insistence on their poin