chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

Chlorophyll is involved in the biochemical process of photosynthesis. during this process leaves absorb light energy and convert it into chemical energy known a
What were the causes behind the spread of Celtic Peoples across much of the continental Europe
The word that means "the ridges on fingerprints" is_________ a. delta c. minute b. masthead d. whorl
If the unit selling price is 2.50 and the unit cost is 1.00 what action is needed to maintain the gross margin percentage when unit cost increase 0.25
When baby girls are born, all the eggs are already formed in the ovaries true or false .
What is one times one times four times twelve divided by three divided by two times nine minus twelve divided by twelve times one hundred twenty-three million,
I got confused on test corrections can some one possibly give me the answers to cheaply my work
Alex sells cars at Keith Palmer Ford. He earn$400 a week plus $150 per car he sells. if he earn $1450 last week, how many cars did he sell? brainly
An ironic tone can be heard in the line __________. a. "They only live to amuse themselves. . . ." b. "My own sex, I hope, will excuse me, if I treat them lik
What are chemical reactions?