Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

Which popular styles were blended to create rock and roll?
When 8.00 × 1022 molecules of ammonia react with 7.00 × 1022 molecules of oxygen according to the chemical equation shown below, how many grams of nitrogen gas
A subordinate clause actually is a thought complete in itself. a. True b. False
What is 1/5 divided by 5/7
fins the quontient 5)47 and it has to have a remander plzzzzzzzz help meeeee!!!!!!;
the cafe uses 8 bags of coffee everyday. For how many days will 4/5 of a bag of coffee last?
What are two similarities between the Library of Congress and La Biblioteca Nacional de México?
Xylophone (lidocaine) and pentothal(thiopdntal) are examples of a/an ____ drug
Which of the following causes of death can be affected by your eating habits? heart disease cancer suicide homicide motor vehicle accidents
which equation describes photosynthesis