hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Highst common factor of 24,40,56
Which of the outcome as a result of an increase in atmospheric pressure?
Please help me out on this question
You purchased paint for the rooms in your house.you have 1.5 cans of paint left.you painted 4 rooms and each room required 2 cans of paint.you spilled 1/2 of a
What is the circumference of a circle with a radius of 56 ?
Taking a college course and receiving both high school and college credit is called:. . a. ib courses . b. ap courses . c. dual enrollment . d. advanced cou
Which event marks the climax in "the glass of milk"? the boy finds work loading cargo. the boy eats and drinks the milk and cookies that he knows he cannot pay
Which is smaller two thirds of 27 or 2/5 of 20?
Which sentence uses the correct verbs? if someone from one of the front rows have to leave early, we can change seats. if someone from one of the front rows has
A store has a $15.79 item on sale. the total discount of the sale is $6.32. what is the sale percentage off on this item?