winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

SOS PLEASE HELP so I don't fail math
Jewell and Amie became friends while taking an evening class at the local community college. Jewell was later horrified to find out that Amie was actually a tea
The Hague is located in Rome. True or false?
What is the true meaning of love????????
Our own experiences with the state through encounters with institutions such as the police or airport customs lend credence to the idea of the state as a collec
Explain how you can write 35% as the sum of two benchmark percents or as a multiple of a percent
A study was conducted to determine if the salaries of elementary school teachers from two neighboring districts were equal. A sample of 15 teachers from each di
Which would be the most likely target market for a new brand of high-end athletic shoes? A. School children because they all take gym class B. Those looking to
When social scientists examine the practice of the Inuits leaving their elderly to perish in the cold, they typically evaluate the behavior pattern in the conte
ambiguous vs unambiguous grammar?​