herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

summarize the following excerpt:At the moment when the ray of moonlight superposed itself, so to speak, upon that inward radiance, the sleeping Bishop seemed as
The bridge that stretched across the chasm appeared unstable and dangerous. Which word would make the sentence MOST clear and precise? A) brown B) old C) ricket
Please help, will give brainliest!
In a skate park, you are trying to determine how to get the most speed at the bottom of the ramp. If the ramp is 4.5 m high, and you start at the top of the ram
Franklin claimed to have heard and understood the conversation of ephemera, a type of ______. Foreigner fairy insect
i need help with concrete love poem they never knew how much I loved him but i do I watch him leave my life this is what i got so far
What is the best way to fix the following sentence? As far as I am concerned pepperoni pizza always needs banana peppers too. a. add a colon after the word n
A smoothie recipe calls for 2 and 1 4th cups of frozen mango if the recipe serves two how many cups of frozen mango is needed to serve one
help please and thank you
Which words have a closed syllable in the first syllable? Select the three correct choices. A. basket B. cable C. lemon D. problem E. tiger