reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What country pushed in from the east in germany at the end of wwii?
HELP An individual having difficulty with high blood pressure may be experiencing an imbalance in all of the following hormones except __________. A. growth ho
Hot tcs food received at which temperature can be accepted
How many different ways can a family visit Philadelphia, Baltimore, and Washington? 3 6 12
Which planet has the strongest magnetosphere?
What is the role of tRNA during translation? a. It translates from amino acids to nucleic acids. b. It moves the codons into a chain. c. It moves the amino acid
Please help I don’t know what the answer is
classify 4x^5+2x^4-5x^3+12 by number of terms
Professor Scott has 84 students in his college mathematics lecture class. The scores on the midterm exam are normally distributed with a mean of 72.3 and a stan
Rearrange the formula m = x + y / 2 for y. A) y = 2mx B) y = 2m - x C) y = x - 2m D) y = 2m + x