gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

explain how, when, and where ground ruptures form.​
Pleaseeee helpp mee so difficult
The story of Cupid and Psyche illustrates belief in the Greek mydla that a mortal might undergo (a) (deification
A dslr camera increased in price from 900 to 1,200 what was the percent of increase
Write an equation of the parabola in intercept form that passes through (-2, 0.05) with x-intercepts of -7 and -3
help would be so appreciated thanks
The diagonal of a square is 18in. Find the length of a side. 50 points in it for you plus a thanks, 5 star and brainliest
NEED HELP ASAP. ONLY ANSWER IF YOU CAN EXPLAIN THIS CORRECTLY The table of values represents the function g(x) and the graph shows the function f(x). x g(x) −2
Trevor paints 1/6 of the fence surrounding his farm each day. How many days will it take him to paint 3/4 of the fence ?​
What is an important factor that helped Catalhoyuk increase in size?