makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Persuasive speeches have a(n) __________________ obligation to the audience.
Amit buys a pair of jeans for$33. He must pay 7% salestax. He gives the cashier$40. How much changedoes he receive back?
Beryl is shaped like a six-sided prism. Beryl is part of the _____
What is the best description of the events of "Blood.y Sunday" in Russia in the early 1900s? A.) Russian citizens stopped fighting between striking workers. B.)
What is "gunboat diplomacy"?
Victory against japan came 6 days after?
-5+-2 minus 2a =14a they are negative numbers
I need to know how to simplify
This is a series of biochemical reactions in photosynthesis that do not require light to proceed and produce the organic molecule, glucose, from carbon dioxide.
is a tomatoe a fruit or vegetable