ccc37
ccc37
04-09-2017
Mathematics
contestada
$7.50 for 5 pounds ?
Respuesta :
jmallison
jmallison
04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.
Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
According to research in dalton conley's the pecking order (2004), what do we know about the daughters raised by stay-at-home mothers? the daughters of stay-at-
Determine which of the following graphs does not represent a function.
The half-life of carbon-14 is 5600 years. If a piece of charcoal made from the wood of a tree shows only % of the carbon-14 expected in living matter, when
Name the four layers of the digestive tract beginning from the lumen of the digestive tract.
Please help quick [tex]y=\frac{-1}{2\sqrt{x^{3} } }[/tex] can you put step-by-step no verbal explanation needed how I can get to [tex]y=\frac{-2}{x\sqrt{x} }[/
what is circle of illumination
Solve the system of equations algebraically and create a graphical model. [tex]3x + 2y = 8 \\ x + 2y = 4[/tex]
Help me! mark brainliest 10 pts please!
Students in Patrice's English class publish an online journal of their reading. Students, parents, and teachers visit the site. Here's the beginning of Patrice'
Applying the concept of marginal costs, how would you, as a business owner, decide how much to produce?.