aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Solve the analogy. photograph:memory::_____:food recipe container pizza eat hunger
blank times 600=7,200
What is the missing term in the factorization? 100x^2−36=4(5x+?)(5x−3)
16. To prevent a spike in blood sugar levels, a person may use _______ to determine how quickly a food will be digested.
Mario is making dinner for 9 people. Mario buys 6 containers of soup,how many soup will each person get? How can you solve a simpler problem to help u find a so
What three regions were involved in the triangular trade
I need help hopefully the picture uploaded is it a b c or d
cual es la mitad de 9/10 alguien que me diga por favor no entiendo esto
Willis bought a gallon of paint he painted a wall that is 9 feet high and 10 feet wide. Then he used the rest of the paint to paint 46 squate feet in the hall.
which president was also a general in the union army during the civil war