njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

A lightbulb is rated by the power that it dissipates when connected to a given voltage. For a lightbulb connected to 120 V household electricity, decreasing the
Antananarivo is the capital of which country?
Which statement best describes the Supreme Court's decision ? Worcester v. Georgia
When was the Great Depression and how long did it last?
Which of these phrases best appeals to the sense of taste? cold, wet fruit juice a rumbling car engine a bright pink ball sweet, fruity dessert
As an eighth grader, Barbara Kingsolver reasoned that "everyone with an iota of social position wore polka-dot shirts and miniskirts" in "Life Without Go-Go Boo
An important feature of Byzantine art was its
John made a rectangle pen for his dog using 28 feet of fencing. If the width of the two more than one-half the length what is the length and width of The pen th
help me pleaseeeeeee !!!!!!!!!
What city does the prime meridian run through?