jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
Should i become a worldstar volleyball player or softball and y?
Identify the clause Is that the boy whose father won the drawing for a new car?
What is the best way to display data if there is a wide range and we want to see: A. Individual data? B. frequency table with intervals C. stem-and-leaf plot D.
Researchers are concerned about the impact of students working while they are enrolled in classes, and they’d like to know if students work too much and therefo
1. A train is moving north at 5 m/s on a straight track. The engine is causing it to accelerate northward at 2 m/s^2. How far will it go before it is moving at
What is the radius when the circumference is 314
A local boys club sold 136 bags of mulch and made a total of $521. It sold two types of mulch: hardwood for $4.00 a bag and pine bark for $3.75 a bag. How many
“why school should be a democracy” A few points or even a paragraph would be appreciated!
When removing masking tape: 0 pull tape straight up. O make sure the vehicle surface temperature is above 60°F. O make sure it is done before the detailing proc
A leader has a problem of low Product X sales. She meets individually (i.e., one at a time) with a number of her subordinates and shares the problem of low Prod