leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Help please number 11
How did American leaders in Hawaii respond when Queen Liliuokalani announced her plan to restore the power of the Hawaiian monarchy in 1893? The U.S. minister t
Can anyone help me please?? I’m so stuck
Who is the first president of Mexico
Multiply and simplify: 10x(6x2 + 7x + 9) 60x3 + 160x 60x3 + 70x2 + 90x 60x2 + 70x + 90 6x2 + 17x + 9
Match the literary term with the definition. 1. Rising Action the turning point in the action 2. Climax marks the end of the Falling Action and a solution t
Which of the following does not describe part of the Intolerable Acts? (a) Boston's port was closed. (b) There was a tax on molasses. (c) There were limited tow
What style would you use to write a text message to a coworker and friend?
What is the simplest form of the ratio 40 : 16? a. 20 : 8 b. 10 : 4c. 5 : 4d. 5 : 2 e. 10 : 8
Questions on picture