Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Make a table of values for the following equation: y = 2x+5 Your table should look similar to this with the blanks filled in. Show your work of how you got your
pls help!! i need to also explain how i got the answer
Your firm is the external auditor of Downe Ltd (Downe). It has accepted a non-audit engagement to review and report on the internal controls over sales, purchas
help me gang pls this is the only question
list three points to show the relationship between agriculture and industry​ in nepal
PLEASE HELP IM FAILING.
Which sentence from this selection BEST supports the conclusion that life was difficult for most ancient Romans? A In the towns and cities, many were unskilled
Which statement best illustrates using the vertical line test to determine if the graph below is a function of x? On a coordinate plane, a circle is centered ar
simplify the expression, 11.9b - 10 + 3.3b - 7 - 11.6d. pls i need help.​
pls help, im confused and need help answering this!