warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

I'm confused how people got 55 for #4 can someone explain please Thanks for your help!
The Battle of _____________ was a victory for the Allies when the Americans broke the Japanese secret code. A. Coral Sea B. Aleutians C. Midway D. Monte Car
By the 1860s, the largest percent of United States exports was: rice cotton indigo
Who liberated the Nazi concentration camps? A Polish and Russian troops B Italian and American troops C British and American troops D American
A particular isotope has a​ half-life of 55 days. If you start with 1 kilogram of this​ isotope, how much will remain after 120 ​days? after 240 ​days? ​(Roun
Authors can use the words of one character to establish the character of another. True False
I can't figure out how to solve for x
Which condition existed both before and after independence in Central America and the Caribbean? a) All citizens could vote. b) The economy depended on slavery
I need help on figuring out what I'm supposed to do. We are supposed to tell if it shows exponential behavior or not.
Take a look at the following list of vehicles. Which do you think is best for the environment? Which do you think is the most harmful? Write a few sentences def