princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

What is globalization in business.
How does Hamlet’s speech reflect the ideals of Renaissance humanism? Hamlet thinks that people are no different than animals. Hamlet expresses his admiration fo
Today sean read the first 14 pages of his book he wants to read at least 80 pages by the end of the week write and solve
please answer i need help
from which stage genres did american musical theater develop?
Let (2x-12) degrees represent the measure of an acute angle. What are the possible values of x?
Molly opened a savings account with a one‐time deposit of $100 that will be left in the account for at least 5 years. The savings account will pay 5% compounded
URGENT!!!! Read the three stanzas from “America the Beautiful” by Katherine Lee Bates.O beautiful for spacious skies,For amber waves of grain,For purple mountai
-9y + 8(4z + 3y) -6x PLZ HELP
3 + 4x > 27 First subtract ____ from both sides. Then ______ both side by 4 x > ______