barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

During the medieval period, which group played an important role in staging plays in various parts of towns? landholders shop owners peasants trade guilds
What is the slope of a line represented by the equation 2y = × - 4?
what is 33:60 as a decimal
Groundwater _____. contains high levels of salt minerals is the largest available source of freshwater is only found in very wet climates is only used to supply
Activists in the counterculture movement were successful at doing which of the following? weakening the Republican Party turning public opinion against the Viet
The homeowner installs an electrically heated mirror into the shower room.When a person has a shower, the heated mirrors does not become misty but stays clear.
lei withdrew $50 from her bank account every day for a week. What was the change in her bank account in that week ?
What are the electronic configurations for the first twenty elements
Can some one please help me with this.?
Which best describe the tenets of the Bush Doctrine of the early 2000s? multilateralism, Realpolitik multilateralism, idealism unilateralism, Realpolitik unilat