Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

A vase is in the shape of a cone that is 10 inches tall and with a diameter of 3 inches. What is the greatest amount of water the vse can hold?
Which countries had a strong presence in the Americas?
Description of the positive impact of the economic development
There are 3 marbles in a jar, a red, a blue, and a yellow one. A marble is drawn and replaced 10 times. The results of the experiment are recorded in the table
What is the situation cause your pupils to change small to large?
Where does the heat from your body comes from?
PLEASE HELP!!! ASAP!Which term refers to President Kennedy's programs for civil rights, women's rights, and aid to the poor? A. the Perfect Society B. the
Because Canada is a Constitutional Monarchy, its symbolic head of state is
The first stanza of "The Second Coming" suggests that the world is most threatened by a. change. c. ignorance. b. science. d. fanaticism.
Why is a frog's tongue anchored in the very front - opposite to the orientation and anchoring of humans?