SerranoSkates83 SerranoSkates83
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

How many pencils can be purchased with $0.51 if it costs of 8 pencils is $1.36 ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2017
First year to find how much one pencil cost cost then multiply A number
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-05-2017
8 pencil: $1.36
? pencil:$0.51, so 0.51×8÷1.36. As a result, you could buy 3 pencils with $0.51. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

What is 1000000000*20009643
Discuss the six key elements required for designing organizational structure
What is the slope of the linear function represented in the table?
Why Farmers kill the silkworm inside the cocoon .​
write down any two objectives of population register​
What is the number for b?
Five times the difference of a number, x, and 3 plus 7 is equal to -45. (all i need to know is how to write it)
Apakah kepentingan sikap bijaksana untuk meneruskan kelangsungan hidup?​
In an effort to control their slaves, colonial slave owners attempted to strip away the cultural identities of the African slaves. Which statement BEST describe
identify any two factors that could promote unacceptable behaviour among spectators​