nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

The government of Country C has passed a law protecting the physical safety of factory workers. This is an example of
Where can you find Mercury metal in the earth
As a salesperson, you are paid $92 per week plus $4 per sale. This week you want your pay to be at least $200. Write an inequality for the number of sales you n
Simplify Negative three and one-half minus negative twelve and one-fourth Negative fifteen and three-fourths Fifteen and three-fourths Negative eight and thr
What actions did Gandhi take against the law allowed Indians to only buy good made in British factories
You order two tacos and a salad. The salad costs $2.50. You pay 8% sales tax and leave a $3 tip. You pay a total of $13.80. How much does one taco cost?
Receptors for nonsteroid hormones are located in _____.
what term is described as a seamount with a flattened top
At the arraignment, an attorney is to be provided for the defendant free of charge if necessary.true or false
What did the structure of dna’s double helix suggest about dna’s properties?