fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

A chef is going to use a mixture of two brands of Italian dressing. The first brand contains 9% vinegar, and the second brand contains 14% vinegar. The chef wan
Identify the simple predicate in the following sentence.my mother has been waiting all morning for the plumber to arrive.
Write a polynomial function of minimum degree with real coefficients whose zeros include those listed. Write the polynomial in standard form. 4, -14, and 5 + 8
identify the quality that memos should have. a. they should be unusual. b. they should be short. c. they should be detailed. d. they should be humorous.
identify the choice that best describes a memo. a. supplies shared across more than one company b. language used within a certain field or industry c. important
Help me out plzz and I'll do the same
Purpose of state of union
which statement best fits the definition of an observation? a. love is more important than wealth. b. the leaves of the fern are like feathers. c. school can te
hi can someone please help me with this I don't know if this is right
which president was shot on july 2nd