cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
If an economy is producing efficiently, then A. there is no way to produce more of one good without producing less of another good. B. it is possible to produce
QUESTION 51 Buffer capacity is best defined as: OA) Buffer capacity is the amount of acid or base that can be added to a buffer without destroying its effective
Patrick decided to go to class today instead of going to the movies. He made this decision because: a. Patrick’s additional benefit of going to class exceeded
Which graph represents the solution of this inequality? 4x + 11 < -2
Why did supporters of using the atomic bomb reject the idea of dropping one on a deserted island?
Read the excerpt from Act II, scene v of Romeo and Juliet. Friar Laurence: These violent delights have violent ends, And in their triumph die, like fire and pow
Carrie Company sold merchandise with an invoice price of $1,900 to Underwood, Inc., with terms of 3/10, n/30. Which of the following is the correct entry to rec
What is the correct factorization of x2 + 5x – 6?
June Tavia is trying to calculate the taxable equivalent yield for a municipal bond. If the bond she owns pays 4.5 percent interest and she is in the 25 percent
Which of the following is an EOC function? A. Coordinating plans and determining resource needs B. Collecting, analyzing, and sharing information C. Providin