HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

The length of a rectangle is 3 m less than twice the width, and the area of the rectangle is 14 m2 . find the dimensions of the rectangle.
Choose the answer that best completes the sentence. Hay una ______ en la cocina.
Basic car costing 26,500 with options costing 725.00. There is a 6% sales tax in the state and a combined 50.00 license and registration fee. What is the total
What word can i spell with these letters cvsola?
Brian wants to build a ramp that leads to a storeroom 5 meters above the ground he wants a ramp to be 10 meters long what should the angle of elevation of the r
Solve |4x – 5| = 9. Show each step of your work.
if a line is perpendicular to each of two intersecting lines at their point of intersection then what is the line
If the sum of the measures of the interior angles of a convex polygon is 2160°, how many sides does the polygon have?
Her gross pay at the end of 7 work day is 35h + 56 dollars. What expression represents her gross pay each day
140 is 70% of what number in a proportion