M5irianashNikkidia M5irianashNikkidia
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada


Winnie rented a room at $250 per week. She also had to pay a deposit of $1200.

Part B: What is the total rent that Winnie has to pay for using the room for 12 weeks?

Respuesta :

breezyboo01
breezyboo01 breezyboo01
  • 07-02-2017
3000 not counting 1200 for deposit.
Answer Link

Otras preguntas

*10 POINTS* Which variable expression represents the following word phrase? "8 less than the quotient of 6 and a number" Question 1 options: 8−6n 8−n6 6n−8 n6−8
Which of the following plurals is spelled correctly? A - Ponys B - Diaries C - Studees D - Berryes
Please help thank you much!
Find the y-intercept of the parabola y = x2 - 5.
A 3-gallon bottle of bleach costs $13.92. What is the price per cup?
A historian typically begins his work by
What are the different evidences of evolution?
The simplest form of 3 cube root of 162 is a3 cube root b
What is the vertex of the quadratic function f(x) = (x - 3)(x - 2)?
know that it is not math but need help ASAP. Which two levels of classification are represented in an organism's scientific name? Class and kingdom Domain and