Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

what happened before the united states could begin building a canal in panama?
what is the radius of a circle whose equation is (x 5)2 (y – 3)2 = 42?
what is the radius of a circle whose equation is (x 5)2 (y – 3)2 = 42?
What is the exact area of the circle having a radius of 11 miles?
Find the first fourth and eighth terms of A(n)=-2•5^n-1
A window cleaner is cleaning a window on the 25th floor of a skyscraper when, suddenly, he slips and falls. He has no safety equipment and nothing to soften his
Solve and check the inequality, if possible. |8m + 4| < 12
If 200g of fat is used for 8 cakes,how much is used for 3 cakes?
what do you think the golden rule means? is this evidence of a grand design a massive freak coincidence or something else
what is ultrafiltration