mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

What is the mole fraction of a acetyl bromide
Which of these units should be used to measure the mass of a slice of bread? A. milligram B. centigram C. gram D. kilogram
Which two processes happen during mitosis? A. The nucleus divides only once B the chromosomes move in a pattern C the gametes fuse to form a zygote D the nucleu
An applicant for a health insurance policy returns a completed application to her agent, along with a check for the first premium. She receives a conditional re
The following are the ages (years) of 5 people in a room: 12, 20, 22, 22, 23 A person enters the room. The mean age of the 6 people is now 23. What is the age o
if x=2 find y 5x-y=5
PLSSSSSSSSSSSSSSS HELP>>> Solve the following inequality. Write your answer as one inequality with no spaces. -12 < 3x-1 < 3
If an organism has a diploid number of 44 what’s the organisms haploid a number
Read your textbook's “Sources from the Past” section on Christopher Columbus’ first impressions of American peoples. Answer the question at the end of the secti
Which term mostly describes a medium