woahhhitshaley
woahhhitshaley woahhhitshaley
  • 02-02-2017
  • Chemistry
contestada

A store sells 4 reams of paper for $23.08. Which proportion can be used to find the cost of 12 reams of paper?

A. 12/23.08 = x/4

B. 23.08/4 = x/12

C. 4/12 = x/23.08

D. 4/23.08 = x/12

Respuesta :

Savagequeen233
Savagequeen233 Savagequeen233
  • 02-02-2017
The answer is A. 12/23.08=x/4

Answer Link

Otras preguntas

Olivia has $18.50 with her. She wants to buy an equal number of cookies and cakes. If the price for each cookie is $0.65 and each cake is $3.25, what is the mos
Opinion about Balboa by Sabina Murray
What number is 25% of 400 please show work thank you
I need help with this​
Who would benefit most from obtaining a loan with a fixed interest rate? A. A student seeking a credit card to use for daily expenses who plans to pay off the b
Describe fully the single transformation that will map shape P onto shape Q
4. In a sample of 1000 people, 130 can wiggle their ears. Two unrelated people are selected at random. What is the probability that neither can wiggle his or he
this country has the second fastest growing economy in the world.
LIST THE BESTV 10 UNIVERSITIES IN SINGAPORE.
what is civic work and rights