kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $3.17 and six candy bars. You spent a total of $27.41. How much did each candy bar cost?

Respuesta :

angelicf09
angelicf09 angelicf09
  • 01-02-2017
$8.08 is the cost of each candy bar
Answer Link
Billy54 Billy54
  • 01-02-2017

$27.41-$3.17=$24.24

$24.24/6=$4.04

 So $4.04 each candy bar
Answer Link

Otras preguntas

what value is equivalent to -4(-6/8 divided by 1/2)
find the zeros of the function. f(x)=(x-5)(5x+2). write the smaller solution first and then the larger solution second.
the sum of a number and three is less than nineteen less the number
What is 48% written as a fraction? (in simplest form) A) 1 48 B) 6 25 C) 12 25 D) 24 25
What do you see if you cut yourself? la rodilla el pie la sangre la frente
Where are the ideals from the French Revolution being contemplated today?
What was an effect of the termination policy?
Answer right and I will mark brainiest and give
Answer for all asap please I will give 25 points per person and mark brainiest please
What’s the surface area