sesofficalx
sesofficalx sesofficalx
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The school store sells 24 pens for $4.80 Which is NOT a unit rate to describe this sale?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
120 pens for $24 is not a unit rate to describe this sale.
Answer Link

Otras preguntas

Food contains a sugar called ( ), which is broken down in a process called cellular ( ). This process uses (
One of the great societal changes brought about by industrialization in Europe was A. Slavery. B. Urbanization. C. Ruralization. D. Democracy.
what is 18/30 simplified
Sam's fruit cellar earns $0.40 profit for each banana that it sells.Which expression show sam total profit from selling apples and banana select all that apply
Select the correct answer. Which of these lines from “The Raven” by Edgar Allan Poe helps to create the dark and gloomy tone of the poem? A. "'Tis some visiter
someone please help!
According to the map, most mining occurs in the A.northern B.southern C.eastern D.western
Please help ASAP!!!!!!!!
Your friend, Taylor, missed class today and needs some help identifying solutions to systems. Explain to Taylor how to find the solution(s) of any system using
Coleen made 1,000 bracelets to sell at a flea market. She sold each bracelet for $5.50. If she sold all of the bracelets, how much money did Coleen make? $550 $