Mudkipfulbrain Mudkipfulbrain
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

An eraser and five pencils cost $1.20
If the eraser costs $.45 how much does each pencil cost?

Respuesta :

journey5510
journey5510 journey5510
  • 01-02-2017
$.15 each

$1.2-$.45=$.75
$.75/5= $.15
Answer Link

Otras preguntas

How many turn on a coordinate plane is 180 degrees?
|x - 3| +8=3 Absolute value equations
what is 86 Fahrenheit degrees into Celsius degrees
Can somebody help me again
whats is the answer for 2y-x=5
how does the setting in this passage most clearly help develop the character of victor?
( 125 ) - 1/3 can be written as :a) 5b) -5c) 1/5d) None of these​
we will celebrate your promotion today
5) Which number on the map is closest to the region known as "Southwest Asia"? A 3 B) 4 5 D) 6
Write the correct definite article (el, la, los,las) that goes with each noun