baphiwentombikayiseh
baphiwentombikayiseh
03-05-2022
Mathematics
contestada
How to work this out
Respuesta :
hamdisuleyman330
hamdisuleyman330
05-05-2022
Answer:
2x^2+x^2
=3x
ohhhhhhh
ohhhhh
ihhh
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
Please proofread what I have (It's not finished but I want to know) Don't answer if you can't find at least three wrong things or things to change Week 4 of bei
Consider the following code: a) num = int(input("Enter a number, negative to stop")) b) while (num >= 0): print ("You entered: " + str(num)) c) num = int(inp
For what primary purpose did the spanish ensalve many american indians
Which example best illustrates how the Constitution reflects the principle of popular sovereignty?
A mechanic charges $35 to perform an inspection on a car, and $55 per hour for a repair. Which equation gives the total cost, , for a repair that lasts hours?
Why are the painting of EL Greco considered to be the high point of Mannerism?
Find the unit rate to the nearest cent per ounce. Compare. a. A 24-ounce box of cornflakes costs $4.59. ________ b. A 36 ounce box of cornflakes costs $5.79 ___
which of the following equations describes the graph above?
What type of correlation is shown in the graph? positive negative no correlation linear
Which statements accurately describe a country’s currency? Select all that apply. The currency is easily divisible. The currency can be used in any other countr