anyahcowla9685
anyahcowla9685
03-04-2022
Mathematics
contestada
Please help as you can
Respuesta :
meganmcd948
meganmcd948
03-04-2022
The answer is 19.65 dollars
Answer Link
gisellewallace123
gisellewallace123
04-04-2022
19.65 dollars is the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
A coat regularly sells for $59.00. It is on sale for 20% off. What is the sale price of the coat?
You own a beauty salon where you not only cut hair but you also sell hair products. You buy a dozen barrettes for $18.00 and then sell them in your store for $2
Complete the well-know saying: __________ blot ___________ copybook! ______________ not over till ___________ over.
Let “x” be the number of apples in a barrel. Which of the following is the expression that represents one less than twice the number of apples in the barrel?
What factor caused various cities to conduct strikes in 1919?.
Which group convinced President James Madison to go to war with England in 1812? A. land-hungry politicians from the West and South B. angry veterans of the Rev
A rectangles length is 7 inches greater than its width. If the perimeter of the rectangle is 110 inches, find its length and width. I think it's w (w+7)=110
Which one of the following reactions occurs in the cristae of the mitochondria? A. The citric acid cycle B. The electron transport chain C. The prep reaction
What feature of Japan made it difficult to unify and govern? Many different religions Diverse and numerous immigrants Lacking communication with other nations C
Jackie buys a basket for $6, 2 pounds of apples for $3.50 per pound, and 2 pounds of oranges for $3.50 each per pound. The tax for the whole purchase is $1.