39016676a
39016676a 39016676a
  • 03-04-2022
  • Mathematics
contestada

Jorge bought 8 pounds of ground beef for $3.29 a pound. About how much did he pay altogether?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2022

Answer:$24

Step-by-step explanation:

Answer Link
orlyjossen orlyjossen
  • 03-04-2022

Answer:

$26.32

Step-by-step explanation:

If one pound costs 3.29, you have to multiply by the number of pounds (8)

8·3.29=26.32 or 3.29+3.29+3.29+3.29+3.29+3.29+3.29+3.29=26.32

Answer Link

Otras preguntas

What is the primary determinant of one's personal ethical standard?
The average temperature on Wednesday, Thursday and Friday was 250. The average temperature on Thursday, Friday and Saturday was 240. If the temperature on Satur
on several occasions room 40 received an unexpected but welcome gift when the German codebook was recovered after a sea battle and presented to the British code
Find the area under the standard normal curve to the right of z = 2.
HELPHELOHELPJRJRKTJTJT HELP PLS
PLEASE PLEASE PLEASE HELP PLEAS :( THE SECOND ONE JEJEJEJDD PLEASEEEEEE
Identify the following events and how they led to the Civil War: Geography, Society, Transportation, Economy. PLEASE HELP!
PLEASE IS FOR TOMORROW 1 constructed paragraph of haroun and the sea of storis how salman rushdie uses the motif of silence
Law of conservation of momentum
what is self pollination​