sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

The decline in medieval trade was caused by
how does.debate in the senate differ from debate in the house?
2 friends want to equally share 4/3 feet of rope.What length of rope should ea friend get?
SAT Help Jack can paint a house in 5 days, and Richard can paint the same house in 7 days. Working together, how long will it take them to finish the job? How d
What are the 4 main products for southeast
What is the Geocentric theory in your own words?
how does the carbon cycle work in the desert
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
sophia has 3 pink tulips and 3 white tulips. what fraction of sophias tulips are pink
the length of a rectangle is 3 feet less than twice the width of the rectangle. if the perimeter of the rectangle is 324 feet, find the width and the length?