briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

According to legend, who was Helen’s husband?
At each prenatal visit, a client provides a urine sample to the health care provider. what is this urine sample tested for at each visit
The sum of four consecutive even integer numbers is 84. find the four numbers.
the term applied when water passes through a selectively permeable membrane from an area of high to low concentration is
During what historical period did the united states begin to shift from assimilation to multiculturalism?
The original price P of an item less a discount of 20% ?
According to the study, putting one quote after another in an essay without connecting them is called a(n) . A. origin paper B. quote collage C. paraphra
How many degrees would the hour hand move in 4hrs?
Please help!! Geometry
What are the solutions of the equation z2-12z+36=0