iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

Do you think then solid can undergo convection
How do you put allele in a sentence
The length of a rectangle is 4 times its width and the perimeter is 150 feet. What is the width of the rectangle? A. 75 feet B. 30 feet C. 15 feet D. 60 fe
Angela has 24 golf balls and 18 golf clubs. She wants to sell packages of balls and paddles bundled together. What is the greatest number of packages she can se
what is the percent change from 70 to 56?
_______ is the largest continental biome. It experiences long, cold winters; short, mild summers; and low precipitation. It is characterized by coniferous fore
Susan ........ (Run) to school because she was late.
round 7,782 to the nearest hundred
Which of the following is NOT a form of formal debate? A. an argument B. policy debate C. parliamentary debate D. Lincoln-Douglass debate
how do you say theatre in Spanish