netrabhargava netrabhargava
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

25 trash bags cost 16.50 dollars. What is the cost of 1 bag?

Respuesta :

abiafalak8
abiafalak8 abiafalak8
  • 02-01-2022

Answer:

0.66 cents for one bag

Step-by-step explanation:

divide 16.50 by 25...

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between Tylenol and ibuprofen?
Each of the twelve tribes provided cities for the___ by___ 1.) poor, levites, leaders 2.) taking tuns, casting lots, building special ones
While on a business trip to Summerfield, Vera treated her co-workers to a meal that cost $12. Vera knew that when the bill came, she would need to pay Summerfie
If a spring stretches 6 meters when a 7-kilogram weight is attached to it, how much will it stretch when a 42-kilogram weight is attached to it?
Dehnil has 6 teaspoons of salt . The ratio to tablespoons is 3:1 , how many tablespoons of salt does Dehnil have ?
Plssssssssssssssssssss Answer this is Major?This activity will help you meet these educational goals:You will create a quadratic function to model the area of a
Every minute, there are two Christmas trees sold at the tree farm. At this rate, how many trees will be sold in three and a half hours?
What does the slope of a Position vs. Time graph represent?
essay about discipline ​
Ionising radiation is emitted all the time by __________ sources. What one word completes the sentence?