pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

As students read and learn more about a conflict in a story, they may need toA. identify other conflicts.B. track their predictions.C. change their predictions.
It is a formal decision making process by which citizens choose public officials.​
green plants are producers what does this mean
HELP, THESE QUESTIONS MIGHT BE EASY FOR U.. 1. Are individual human rights victories less important or less important than victories won by large groups? If yes
QUESTION 2 How do plants help in erosion control? 1.Plants roots hold the soil in place. 2.Plants are pretty and keep the neighborhood from being ugly. 3. Plant
A girl with a mass of 27 kg is playing on a swing. There are three main forces acting on her at any time: gravity, force due to centripetal acceleration, and th
A customer is looking for a particular brand of sunscreen.
PLEASE SHOW WORK 2) If a heptagon has an area of 105 in^2, what is the measure of one side? (1 pt.)
Ryan is planning to make an apple pie. He plans to use 5/6 of a pound of Melntosh apples and 3/4 of a pound of Honeycrisp apples for the pie. How many pounds of
Christmas question can I please get the answer