catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

5) A coil of wire consists of 20 turns, each of which has an area of 0.0015 m2. A magnetic field is perpendicular to the surface with a magnitude of B = 4.91 T/
Which letter of the alphabet is next in the series? J O T Y D (A) I (B) J (C) K (D) L
Which One Doesn't Belong? Why?There are multiple reasons that each one of these 4 could be different than the others.I just need an answer from one of these 4.​
Find SP when CP=Rs.400 and profit%=4%
What are some of the court cases that koremastu united states were compared to
10 Points Which of the following statements is TRUE: A. Plants are single celled, animals are multicellular, both are eukaryotes B. Plants and animals are eukar
do side lengths 8,7 and 15 create a triangle ?
In a new system the unit of mass is a kg, unitof length is ß m and unit of time is y s. thevalue of 1 J in this new system​
Question 8 of 50 2 Points Which type of structure would contain a few non-metal atoms? O A. Giant covalent structure B. Simple covalent structure C. Metallic la
what do you think the difference is between CER & Scientific Method? give an example.