Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

Will give brainlisted!!! Please help!!!!!!!!!!!!!!!!!
What did the native Americans exchange with the Europeans?.
Hurry!! 1. What is an electronic health record? How does it compare to an electronic medical record?
7 times as much as the sum of 1/3 and 4/5 = to what
A local newspaper did a survey asking people of different ages how many hours they spend using social media sites each week. The results of the survey and the l
are x-(-4) and x+4 equal?​
Use a calculator to find the measure of ∠B ​to the nearest tenth. 9. 11. 13. are the ones i need done!
AVID class is having a bake sale, and they are selling cookies and cake to raise money for a field trip. A bag of cookies costs $3 and a slice of cake costs $5.
Question (70 2021) The giant octopus lays 20,000 to 100,000 fertilized eggs. After hatching, most octopuses become prey to larger marine organisms, and less th
When an organism reproduces it makes another organism of the same…