marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the rounding or compatible numbers to estimate the sum of 87+34
0.632 in two other forms?
how to write 0.632 in wordform please show an example
If a line has no y-intercept, what can you say about the line?
6.5 write in word form
Can organisms create their own energy? Explain your answer
5000 is 1/10 of what
Write 0.632 in 2 forms
A worker in a sunglass factory can make 50 frames or 100 lenses per day. There are 90 workers. How many workers should make lenses?
6.5 write in word form