Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

livia68
livia68 livia68
  • 03-11-2021
brand 1 is the better deal. the unit price is $2.14 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Brand 1

[tex]\\ \sf\longmapsto \dfrac{12.19}{5.7}[/tex]

[tex]\\ \sf\longmapsto 2.14/lb[/tex]

Brand 2

2.15/lb+2=2.17/lb

Brand 2 is a better deal and 2.17lb is the unit price

Answer Link

Otras preguntas

veins carry blood ________ the heart. a. away from b. towards c. neither of the above d. all of the above user: blood is considered to be ________. a. alive b.
6(16)+3>4(9)+4(9)+2 what is the answer?
Define physical features
which class did the Populist movement arose out of the concerns of in the late 1800
in which of the above figures is AB = AC ?
which island is directly south of Florida ? A. Puerto Rico B. Haiti C. Cuba D. Jamaica
Any help please I really can't figure this out
Select all that apply. Primary sources can include _____. magazine articles, fictional books, speeche,s poems, photographs.
As a new reporter for the community magazine, Amanda was nervous about doing her first interview with the state governor. She asked Cameron, a veteran reporter,
The ratio of the number of cookies to the number of pastries in a box is 3:2. Which table shows the possible amounts of cookies and pastries in a box, given the