Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

What process uses rock layers and index fossils to determine an object's estimated age? A. Radioactive dating B. Law of superposition C. Relative dating D
Yo ___ estudiante. Mi rama de estudio ___ Derecho. También, estudio español en la universidad. Ahora, ____ en la clase de español. Mi Universidad ____ en el cen
The most important key to success in college involves/7789359/0f03c887?utm_source=registration
The death of a star occurs when its _____ stops.
How can health care workers reduce the occurrence of nosocomial infections?
When is the vice president allowed to vote in the senate?
Which of the following pairs of elements would most likely form a salt?  Question 2 options: Na and Ca Cl and Fl Ca and Br H and He
What type of medicine can help to reduce fever and inflammation? A. vaccines B. acetaminophen C. antibiotics D. decongestants
You need to find the width of the stream. You cannot measure the width directly, so you draw a diagram showing lengths that you can measure. Your diagram contai
As a result of French and Indian War Spanish settlement could expand throughout Florida. French settlement could expand east of the Mississippi River. American