yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Most teachers enjoy teaching students. Most teachers are college graduates. Assuming these two statements are true, do some college graduates enjoy teaching stu
in a right triangle the sum of the squares of the leg lengths is equal to the square of the hypotenuse length what does this describe ?
HELP MORE LAST BRAINIEST U KNOW WHO U ARE
Which of the following expressions represents the value, in dollars, of a certain number of nickels, n, and dimes, d?
And a blank government goods and services are equally shared in the political power is distributed among the people
The fllu virus disrupts cellular respiration and diminishes the cell's sbility to make phosphate bonds. Which of the following best predicts and explains the ef
A line passes through the point (6−6) and has a slope of 3/2 . Write an equation in point-slope form for this line.
Why did the europeans want to convert the natives of the new world to christianty answer?
A water cooler holds 1,284 ounces of water. How many more 6 ounce glasses than 12-ounce glasses can be filled from the cooler
How does the internet itself illustrate cooperation and kindness