AlyMarlen AlyMarlen
  • 02-01-2017
  • Mathematics
contestada

A dozen tomatoes cost 1.56. how many does one tomatoes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-01-2017
You divide 12 by 1.56 because a dozen is 12 of something. This gives you about 8 cents per
Answer Link
dylanlorton
dylanlorton dylanlorton
  • 02-01-2017
1.56/12=0.13........................................

Answer Link

Otras preguntas

In the united states, most individuals begin school around age 5, whereas in australia they start at 3. this is an illustration of how development is
Write using algebra. Jimmy ran m miles in t minutes. What was his speed?
Alcohol has to be digested by the stomach and intestines before the full effects are felt true or false
Can someone help me with geometry, my teacher doesn't explain anything?
To go bowling it costs $2 to rent shoes and then $3.25 for each game bowled. Which of the following functions gives the total cost to bow g games?
Can someone explain to me what a consistent-dependent system is?
What is the scale factor use to create this dilation?
what is descriptive words
A Family Sized Chocolate Bar Weighs 250g. If The Size Of The Bar Is Increased By 5%, Calculate The New Weight Of The Family Size Chocolate Bar.
Write using algebra. Leo has d stamps and Pete has 2 times as many. How many more stamps does Pete have than Leo?